Lån på Minuttet | Sähkön Hinta | Test Kredittkort | Strømpriser | Sammenlign Brannalarm | Sammenlign Forsikring | Beste Mobilabonnement | Billige Vinduer

Olbrzymia ilość zapytań która dotyczy tematu posiadania własnego bloga przez przedsiębiorców, spowodowała, że postanowiłem raz na zawsze rozwiać sceptycyzm tych osób. Dlaczego więc wszyscy którzy chcą mieć klientów muszą prowadzić bloga?

W tym artykule przedstawię zalety prowadzenia własnego bloga który zaowocuje w przyszłości rozkwitem i przekształci czytelników w żywą gotówkę. Nie ma co tutaj uciekać od tematy pieniądza, ale rozpoczynając każdy biznes zakładamy, że będzie on przynosił zyski finansowe.

Dlatego też chciałem przedstawić tutaj kilka zalet i korzyści po których  przeczytaniu będziesz widział że i ty też musisz prowadzić bloga.

Wiele osób na początku gdy zakłada swój biznes wątpi w prowadzenie bloga i jego skuteczność. Zasłaniając się wymówkami że nie mają czasu lub pomysłu na jego prowadzenie i co mieliby tam pisać. Nie zdają sobie sprawy z tego, że prowadzenie biznesu to nie tylko słupki w arkuszu kalkulacyjnym czy ilość banknotów w kasie, ale przede wszystkim biznes to są ludzie.

Co najważniejsze, to dzięki ludziom firmy mają prawo bytu. Daj klientom towar i usługę, a znajdą się chętni na zakup. Trzeba tylko wskazać drogę klientowi i pokazać mu kroki jakimi ma iść w stronę kasy. Dlaczego więc przedsiębiorcy obowiązkowo muszą prowadzić bloga?

Jest kilka faktów na które trzeba zwrócić uwagę. Blog nie ma służyć Tobie tylko do zamieszczenia strony O MNIE czy też mapy dojazdu i danych kontaktowych. Pewnie pomyślisz że główną przewodnią treścią ma byś oferta sprzedażowa? Niestety muszę Ciebie zmartwić – nie powinna to być oferta sprzedażowa.

Zadajmy sobie pytanie: załóżmy że klient przyjdzie na twoją stronę a ty nie masz bloga. wydałeś 1000 zł na reklamę w internecie, zapłaciłeś też 500 zł za teoretyczne pozycjonowanie Twojej strony jakiemuś domorosłemu dzieciakowi, bo podobno zna się na komputerach. Wydałeś kolejne 2000 na reklamę lokalną i ulotki. Co z tego że wydałeś tyle skoro nikt ie kupił ze strony i ruchu nie widać.

Dlatego po pierwsze:

1. Pisz dla klientów wartościową treść na blogu.
Google kocha długie wartościowe artykuły.

Musisz prowadzić bloga, aby móc tworzyć wartościową wiedzę dla czytelników. nie ma nic gorszego niż marnowanie pieniędzy przez kierowanie reklamy na stronę która nie zatrzymuje czytelnika na dłużej, oraz nie daje mu żadnej wartości na stronie.

Google świetnie pozycjonuje strony które nie dość, że zatrzymują na dłużej klientów, oraz są bogate w obszerne artykuły.

Nie wpadaj od razu ze skrajności w skrajność, możesz oczywiście od czasu do czasu podzielić się informacjami czy zmianami jakie zachodzą w firmie. Można również dzielić się takimi newsami jak takie ” Co pan prezes robi po godzinach pracy, oraz jakie ma hobby, oczywiście z umiarem. Jak widzisz znaleźć tematów na firmowego bloga nie jest trudno

Ważna sprawą jest to że po zmianach algorytmu Google, postawiło na jakość, ilość i częstotliwość publikowanej treści. Dlatego też do lepszego pozycjonowania naszych stron ważnym elementem będzie regularne publikowanie treści na blogu. Najlepsze wyniki są osiągalne przy publikacji co najmniej 15 artykułów, natomiast domyślam się że nie będziesz tyle pisać. Dlatego do osiągnięcia również dobrych wyników wystarczy jak napiszesz 2-3 artykuły miesięcznie. Oczywiście jeżeli nie masz lekkiego pióra lub głowy do pisania, możesz zlecić pisanie do firm które zajmują się tym zawodowo. Koszt nie jest wielki, ale efekt będzie niesamowity w postaci ruchu na stronie i w pozycjonowaniu.

2. Zwiększenie ruchu na stronie

Jak wcześniej napisałem, częsta i wartościowa treść powoduje nie tylko poprawienie pozycji w wyszukiwarkach, ale też generuje nam większy ruch na naszej stronie. Aby zwiększyć ruch tak naprawdę wystarczy pisać do klientów to czego chcą czytać.

Dam tutaj taki przykład:
Prowadzisz sklep z suplementami, oczywiście piszesz na blogu o cudownych właściwościach produktu xyz. Wiadomo że sam suplement to za mało aby zdziałał cuda w naszym organizmie. Ale gdy zastosujemy spacery czy jazdę na rowerze, to efekt będzie murowany.

Napisz więc w następnym artykule o tym gdzie można wybrać się w twojej okolicy na spacer lub na wycieczkę rowerową, a zobaczysz jak czytelnicy zaczną wracać na twoją stronę po więcej pomysłów motywacji oraz twoje produkty.

3. Blog i Newsletter = kopalnia klientów

Według mojej obserwacji wynika że dobrze prowadzony blog, z ciekawymi artykułami na którym znajduje się również formularz do zapisu na newsletter generuje 30% subskrybentów których potem jesteśmy w stanie przekonwertować na  klientów.  Artykuły jakie umieszczasz na blogu generują darmowy ruch z wyszukiwarek internetowych. Ile trzeba by było wydać na reklamę aby przyprowadzić klienta na stronę? A co by było gdybyś nie posiadał bloga firmowego? Widzisz już dlaczego obowiązkowo trzeba prowadzić bloga?

4. Co dalej?

Same teksty to za mało. Potrzeba jeszcze kilka narzędzi marketingowych aby nasza machina działała na automacie. Trochę wiedzy marketingowej również Tobie się przyda. Możesz czerpać wiedzę z książek. Polecam również wiedzę z internetu, kursy wykłady, z których dowiesz się jak budować biznes, swoja markę i wizerunek. Internet to ogromna skarbnica wiedzy.

Technika, internet i zasady działania ciągle ewoluują. Dlatego również Ty też musisz się ciągle rozwijać. Możesz skorzystać również z naszej skarbnicy wiedzy jaka posiadamy na zapleczu Akademii Biznesu. Gdzie posiadamy ponad 2000 godzin szkoleń wideo, mnóstwo poradników a także rozwijaną bazę wiedzy. Otrzymujesz wsparcie oraz otwarte drzwi do webinarów i warsztatów online. Wszystko to dostępne za darmo. Jedyną rzeczą do uczestnictwa jest posiadanie niezbędnych narzędzi bez których nie wykonanie ćwiczeń jest nie możliwe.

5. Zaufanie

Wracając do naszego tematu jakim jest fakt że aby mieć efekty biznesowe musisz prowadzić bloga, Ważną wskazówką aby zwiększyć  zaufanie swoich czytelników jest kolejna rzecz , a mianowicie nie doceniana w dzisiejszym świecie istota budowania zaufania między firmą a klientem.

Czy wiesz że za pierwszym kontaktem z naszą osobą lub firmą nie dochodzi raczej do sprzedaży? Najczęściej potrzeba 7- 8 kontaktu aby doszło do transakcji. Z tego powodu potrzebna jest też umiejętność budowania bazy mailingowej dzięki której zbudowanie dobrych relacji będzie o wiele prostsze. Jak to zrobić nie tylko przez email ale i różne social Media, omawiam i uczę w akademii .

Jak korzystać z autorespondera do wysyłania maili,jak budować strony przechwytujące i korzystać z innych narzędzi? To jest dziecinnie proste gdy nam ktoś pokazuje krok po kroku oraz pomaga to wykonać. Wymaga tylko naszego konsekwentnego działania i wykonywania ćwiczeń i zadań.

 Mam nadzieję że już wiesz dlaczego przedsiębiorcy muszą prowadzić bloga. W dalszej części dowiesz się więcej o budowaniu listy mailingowej i narzędziu jakim są autorespondery.